Armatura łazienkowa w klimacie retro

W aranżacji wnętrz raz po raz dostrzec można wyraziste trendy, które zmieniają się bardzo szybko. Czasami to co było modne, po kilku miesiącach staje się powodem do zażenowania. Podobnie jest z wyposażeniem łazienek. W ich przypadku, poza wyglądem, liczy się także funkcjonalność i łatwość czyszczenia. Wśród wielu przemijających trendów, pojawiają się jednak co jakiś czas takie, które później stają się jednymi z klasycznych rozwiązań, które sprawdzać się będą przez wiele lat. Wydaje się, że tak właśnie jest ze stylem retro.

Czy mosiężna bateria jest dobrym pomysłem?

baterie zlewozmywakowe retroElementami, które najczęściej będą przez nas używane, są baterie. Warto więc, aby były też częścią reprezentacyjną we wnętrzu. W przypadku urządzania go w starodawnym stylu, baterie zlewozmywakowe retro, które wykonane są z mosiądzu, wypadną świetnie w tej roli. Sam ich kolor, którego odcienie zawierają się pomiędzy barwami złota i miedzi, jest na tyle rzadko spotykany, że z pewnością przykuje wzrok każdego. Ponadto, firmy specjalizujące się w produkcji mosiężnego wyposażenia, bardzo często nie używają jedynie sprawdzonych rozwiązań projektowych. Bateria przyjąć więc może wyszukaną formę. Od takiej, która na myśl przywodzi stylistykę steampunk, po smukłe elementy zdobione porcelanowymi wykończeniami. Każdy znajdzie wśród nich coś wyjątkowego. Jak spisuje się mosiądz podczas użytkowania? Szczotkowanie, zapewnia że zacieki nie są na nim widoczne, a łatwość czyszczenia jest taka, jak w przypadku normalnych baterii. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni środek czyszczący, a mosiądz będzie lśnić. Poza bateriami do umywalek, warto też wybrać pasujące baterie prysznicowe. Na rynku dostępne są nawet retro deszczownice, których forma przywodzi na myśl latarnie gazowe. Poza bateriami, pozostałe elementy wyposażenia, takie jak półki czy mydelniczki też powinny pasować. Dzięki temu aranżacja łazienki będzie spójna i efektowna, jedynie przez odpowiedni dobór tego, co i tak miało się w niej znaleźć.

Zmieniające się mody dotyczące wyposażenia wnętrz, dotyczą także łazienek. Na szczęście wśród przemijających szybko trendów, znaleźć można takie, które oparły się próbie czasu i uznać je można za ponadczasowe. Jednym z nich jest retro. Wyposażenie wyglądające niczym wyciągnięte sprzed stu lat, ale wykonane ze współczesnych materiałów, stanowi świetną bazę do kreatywnego urządzania wnętrz. Zastosowanie w łazienkach baterii z mosiądzu, nada im wyjątkowy charakter, i wyglądać będzie dobrze przez wiele następnych lat.