BHP w pracy

Bezpieczeństwo w pracy jest najważniejsze. Mając na uwadze to, że coraz częściej firmy otwierają się w dużych miastach na pewno branża szkoleniowa będzie się tutaj mocno rozwijać. Miałem okazję pracować przy sprzedaży tego rodzaju produktów i usług takich jak szkolenia oraz kursy z bezpieczeństwa w pracy, dlatego też wiedziałem, jak to wszystko dokładnie wygląda i wiedziałem na pewno, że popyt na takie usługi będzie bardzo duży.

Kursy z bezpieczeństwa w pracy

kursy bhpKursy mówiące o bezpieczeństwie w pracy na pewno kursy powinny być usystematyzowane i jestem właśnie tego zdania, że pochodząc do takiego kursu trzeba będzie oczywiście wszystko dokładnie zaplanować. Byłem osobą odpowiedzialną raczej za sprzedaż, ale z drugiej strony faktycznie chciałem poznać nieco bardziej całą tą branżę oraz zapoznać się każdorazowo z planem szkoleniowym, który dotyczył właśnie różnych działalności. Początkowo wysłałem wiadomości email do osób, które zaczynały dopiero własny biznes i chciały one przestąpić do pracy w jak najlepszy sposób. Jeśli o mnie chodzi, to na pewno każde szkolenie musi być zorganizowane jak najlepiej. Może i odpowiadałem tylko i wyłącznie za sprzedaż, ale z drugiej strony zdawałem sobie z tego sprawę, że każda firma szkoleniowa ma już grono klientów, którzy zainteresowani są stałymi usługami. Oczywiście patrząc po firmach i kontaktując się z nimi okresowo wiedziałem, że trzeba będzie im zaplanować jakieś naprawdę skuteczne metody szkoleniowe, które pozwolą przede wszystkim na dostarczenie informacji wszystkim pracownikom. Informacja w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna, dlatego stwierdziłem, że skorzystam z tej możliwości i faktycznie będę chciał sam kiedyś wziąć udział w takim szkoleniu. Jako przedstawiciel handlowy sprzedający kursy BHP na pewno nie miałem łatwego zadania, gdyż musiałem oczywiście odpowiadać na wszelkie pytania klientów. Tym bardziej postanowiłem do tego tematu dość mocno się przyłożyć. Sprzedając kursy wiedziałem, że robię coś dobrego i wiem, że dzięki tym kursom faktycznie będę mógł rozwijać swoje kompetencje. Na pewno chciałem sprzedawać ich jak najwięcej, gdyż od takiego każdego sprzedanego kursu miałem odpowiednią prowizję.

Zainteresowanie kursami BHP było bardzo duże. Tak naprawdę każdego dnia odbierałem też mnóstwo telefonów od zainteresowanych firm, które na czytały się dość sporo o tym, jak ważne są takie kursy i chciały przede wszystkim dowiedzieć się więcej na pewno bezpieczeństwo w pracy. W Polsce jest niezwykle istotne i jeśli o mnie chodzi to sam raz do roku byłem wysyłany przez swojego szefa na takie kursy. Dzięki nim faktycznie wiedziałem znacznie więcej i potrafiłem unikać sytuacji, które mogły zagrażać zdrowiu lub nawet życiu. Podsumowując kursy BHP za każdym razem wyglądały bardzo podobnie i zdaję sobie sprawę z tego, że firmy stale będą nimi zainteresowane.