Buciki do kijków

Nordic walking to nic innego jak chodzenie z kijkami po różnych terenach, czy to po górach, lesie, drodze. Ważne, aby mieć kijki. Dyscyplina ta jest znana większej ilości osób niezależnie od wieku, sprawności fizycznej. Podczas chodzenia z kijkami angażujemy praktycznie cale ciało i mięśnie. Nordic walking to technika, która uzależnia. Jednak na szczęście jest to bardzo zdrowe uzależnienie. Wystarczy, aby uprawiać nordic walking kupić odpowiednie buty i oczywiście kijki bez których nie istniała by ta dyscyplina.

Zakup odpowiednich bucików nordic walking

małe buciki do kijków nordic walkingKijki do nordic walking muszą być odpowiednie. Dlatego ich zakup wcale nie jest taki prosty. Nordic walking posiada wiele zalet, ale tylko wtedy dyscyplina ta ma sens jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt. Kijki muszą być odpowiedniej długości, nie mogą one być za długie, ani za krótkie. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie do swojego wzrostu. Ważne jest, aby zakupić odpowiednie małe buciki do kijków nordic walking. Są to końcówki do kijków. Końcówki, a więc buciki do kijków pasują do każdego kijka, czy to kijka nordic walking, czy do trekkingowego. Wykonane są one ze specjalnego tworzywa PVC.  Przede wszystkim buciki chronią nasze kijki, a raczej ich groty które podczas odpychania się od powierzchni mogą się ścierać. Pomagają one poruszanie się po każdej powierzchni, począwszy od miękkiej, a skończywszy na bardzo twardej. Wewnątrz końcówek tych znajduje się zazwyczaj metalowa osłonka, która zapobiega przebiciu. Buciki są wymienne w kijkach nordic walking. Z reguły jedne buciki wystarczają do około dwudziestu dni ćwiczeniowych. Jednak ciężko  jest sprecyzować dokładnie na jak długo wystarczą, ponieważ wszystko zależy od techniki chodzenia, nawierzchni a także intensywności ćwiczeń i częstotliwości. Bucik ma za zadanie chronić kijki nordic walking przed uszkodzeniem. Jest to element eksploatacyjny, który się zużywa. Dlatego należy go raczej regularnie wymieniać w naszych kijkach.

Buciki do kijków nordic walking czy trekingowych wymagają systematycznej wymiany. Dlatego warto zakupić kilka w komplecie, aby móc cieszyć się uprawianiem danej dyscypliny sportu. Nordic walking posiada wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób kupuje kijki i buciki do nich. Przede wszystkim regularne ćwiczenia poprawiają układ krążenia, poprawiają ruchomość stawów. Do danego sportu niczego innego nam nie potrzeba jak jedynie kijków, które ogólnie nie są drogie i jeśli odpowiednio będziemy o nie dbać mogą nam służyć przez bardzo długi czas.