Cyrkonie sposobem na nudę

Cyrkonie są coraz częściej wykorzystywane do produkcji biżuterii. Potrafią one wyglądać niesamowicie ciekawie i przywodzić na myśl najbardziej ekskluzywne materiały. Tak naprawdę dla większości są one nie do odróżnienia gołym okiem. To dlatego czasami nie warto przepłacać – zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy pewności, czy konkretną biżuterię w ogóle będziemy nosić. Tak naprawdę cyrkonie pasują do każdej okazji i potrafią wyglądać niesamowicie elegancko.

Cyrkonie w kolczykach – tak, czy nie?

oksydowane srebrne kolczyki z cyrkoniamiCyrkonie wykorzystuje się nie tylko do produkcji pierścionków, ale także i kolczyków. Bardzo ciekawie wyglądają oksydowane srebrne kolczyki z cyrkoniami. Oksydowanie to nic innego, jak celowe nadanie wyrobom antycznego wyglądu. Tak naprawdę cały proces oksydowania polega na pokrywaniu powierzchni metali bardzo cienką warstwą ich tlenków. Można je przeprowadzić zarówno metodą chemiczną, jak i metodą elektrolityczną. Oksydowanie najczęściej polega na miejscowym zmianie zabarwienia wyrobu na kolor czarny. Dzięki temu prosta biżuteria otrzymuje nowy, ciekawy wygląd. Dodatkowo najczęściej zabezpieczona jest także przed korozją. Oksydowane kolczyki z cyrkoniami można kupić w wielu miejscach. Musimy jednak liczyć się z tym, że zazwyczaj są one nieco droższe niż standardowe, srebrne warianty. Czasami najbardziej opłaci nam się złożenie zamówienia online, dzięki czemu możemy trafić na atrakcyjne rabaty, a także na darmową dostawę. To dlatego warto się na początku troszkę porozglądać i zdecydować, która z opcji będzie dla nas najlepsza. Modeli jest naprawdę sporo i warto zapoznać się z asortymentem konkretnych sklepów. Może to być dla nas spora oszczędność i ciekawa okazja do kupienia dobrej jakości biżuterii. Takie kolczyki z cyrkoniami możemy podarować jako prezent bliskiej osobie. Z całą pewnością oksydowane modele wpadną w oko każdej kobiecie, która lubi antyczne dodatki. Poza tym mogą spodobać się także tym paniom, które cenią sobie niebanalny styl i konkretne stylizacje.

Coraz częściej spotykamy biżuterie oksydowaną, dzięki czemu ma ona niepowtarzalny wygląd. Modeli tego typu biżuterii jest naprawdę sporo i cieszy się ona ogromną popularnością. Wszystko za sprawą wyjątkowego charakteru, którego potrafi dodać praktycznie każdej stylizacji. Taka biżuteria może okazać się strzałem w dziesiątkę jako model na wielkie wyjścia, ale także i na co dzień. Pamiętajmy jednak o tym, aby do codziennego noszenia wybierać raczej skromne modele, które nie będą ograniczały nam w żaden sposób naszych ruchów.