Czym jest turnus rehabilitacyjny?

 

Posiadacze samochodów zdają sobie sprawę z tego, że ich auta prędzej czy później będą musiały trafić do warsztatów, po to by mechanicy wymienili w nich zepsute części i naprawili wszystkie znalezione usterki. Z człowiekiem jest jednak identycznie, bo pod wpływem zaawansowanego już wieku, ciężkiej pracy wykonywanej przez długie lata czy nagłego wypadku może on utracić wysoką sprawność fizyczną. Wtedy podobnie jak samochód wymaga tego, aby specjaliści się nim zaopiekowali. Na turnusach rehabilitacyjnych wszyscy ludzie otoczeni są właśnie opieką, której tak bardzo potrzebują.

Zainteresowanie turnusami rehabilitacyjnymi ciągle rośnie

ciechocinek - turnusy rehabilitacyjneLudzkie ciało ma jednak niesamowitą zdolność do regeneracji i dlatego na turnusie w sanatorium zajęcia układa się w taki sposób, by ciała pacjentów same się regenerowany na skutek określonych bodźców. Rehabilitacja, o której tutaj mowa może być prowadzona na wiele różnorodnych sposobów i wszystko tak naprawdę zależy od tego, na co dokładnie choruje pacjent i w jakim stopniu jest aktualnie sprawny, ponieważ nie można przecież dawać komuś ćwiczeń, których nie będzie w stanie wykonać. Ćwiczenia z fizjoterapeutą są bardzo istotną częścią takiej rehabilitacji, ponieważ prowadzone są one w sposób indywidualny, bo dzięki temu efekty są znacznie lepsze niż przy ćwiczeniach w grupie. Ciechocinek – turnusy rehabilitacyjne to także całe mnóstwo innych zajęć, które są dla pacjenta bardzo komfortowe, bo podczas ich wykonywania nie musi robić praktycznie nic. Masaż to przykład właśnie takiego zabiegu, bo jedyne co pacjent musi zrobić to odsłonić odpowiednią część ciała i położyć się na kozetce. Potem może spokojnie się zrelaksować i odpocząć. Zabiegów tego typu jest jednak jeszcze więcej, bo pacjentów leczy się także przy pomocy różnorodnych maszyn. Osoby kompetentne po prostu podłączają pacjenta do takiego urządzenia, a następnie ustawiają wszystko. Skuteczność zależy od tych ustawień, ale zawsze jest wysoka.

Istotny jest czas trwania zabiegu oraz inne parametry takie jak chociażby natężenie impulsów elektrycznych czy natężenie światła i tutaj również pacjent musi tylko poczekać, aż cały zabieg się skończy. Długość takiego zabiegu może być bardzo różna i zależy przede wszystkim od pacjenta oraz od choroby, z którą walczy. Dzięki turnusom rehabilitacyjnym ludzie mogą odpocząć od swoich codziennych problemów, bo taki turnus to dla nich pewnego rodzaju wakacje od standardowo wykonywanych obowiązków. Można go zupełnie spokojnie porównać do luksusowych wakacji.