Doskonałe cechy akrylu w wyposażeniu

Głównym elementem w zabudowie kuchennej są fronty oraz blaty. To one nadają ogólnego kształtu i wyglądu całej kuchni. To właśnie fronty meblowe są czynnikiem decydującym o stylu i estetyce, ale i o funkcjonalności. Jednak oprócz ogólnego wyglądu wpływają również na trwałość całej zabudowy kuchennej czy w łazience.

Właściwości frontów akrylowych do mebli

producent płyt akrylowych wysokopołyskowychWybierając fronty meblowe można znaleźć fronty akrylowe. Powstają one dzięki płycie MDF, która jest z zmielonym drewnem z dodatkiem związków organicznych. Fronty akrylowe uzyskuje się poprzez połączenie grubej warstwy twardego akryli z płytą MDF. Dzięki grubej warstwie wykończenie jest sztywne i odporne na wszelkie zarysowania. Jeśli jednak powstaną jakiekolwiek zarysowania, to takie fronty można poddać odświeżeniu dzięki paście polerskiej. Nie ma jednak takiej opcji w przypadku frontów MDF foliowanych. Jeśli chodzi o wygląd, to fronty akrylowe są bardzo podobne do frontów lakierowanych. Taki producent płyt akrylowych wysokopołyskowych przeważnie wykorzystuje akryl ekologiczny, co sprawia, że fronty akrylowe maja jeszcze więcej zalet. Jeśli chodzi o koszta frontów lakierowanych i akrylowych, to ceny są do siebie bardzo zbliżone i uzależnione od danego producenta. Fronty akrylowe wyróżniają się niezwykłym połyskiem, dzięki któremu można uzyskać niepowtarzalną głębie koloru połączoną z trójwymiarowym blaskiem. Lustrzany połysk nadaje elegancji pozwalając na uzyskanie szykownej zabudowy kuchennej. W przeciwieństwie do frontów lakierowanych producenci akrylowych mogą pochwalić się około dwudziestoma odcieniami różnych kolorów. Akryl używany jest na przód frontów, a boki pokryte są okleiną papierową lub PCV, dlatego w jasnych kolorach widać różnice kolorystyczne. Akryl jest materiał, który się nie utlenia, dzięki czemu w porównaniu z lakierem nie zmieni swojego koloru mimo upływu wielu lat. Dzięki zastosowaniu frontów akrylowych na wysoki połysk można uzyskać wizualnie większą kuchnie. Odbicie lustrzane pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia kuchennego oraz doświetlenie go. Ponadto doskonałą zaletą frontów akrylowych jest ich działanie antybakteryjne, dzięki czemu zanieczyszczenia nie osiadają się na powierzchni frontów, a czyszczenie, polerowanie i ogólna pielęgnacja jest znacznie łatwiejsza w przeciwieństwie do innych materiałów używanych w meblarstwie.

Reasumując, fronty akrylowe mają niepowtarzalne właściwości fizykochemiczne, dzięki czemu sprawdzą się jako główny materiał do pomieszczeń kuchennych, łazienek czy sypialni. Jego ceny nie są zbyt wysokie, dzięki czemu wiele osób może sobie pozwolić na zastosowanie go w swoim własnym mieszkaniu. Jego zalety mogą przekonać każdego urządzającego swoje wnętrza.