Duży event firmowy – komu go zlecić?

Coraz więcej firm decyduje się na to, aby organizować różnego rodzaju eventy. Czasami są to imprezy integracyjne, czasami mają za zadanie podsumować jakiś okres w firmie. Eventy jakie są organizowane są to imprezy najróżniejszego rodzaju. Dlatego też jeśli przyjdzie nam zabrać się za organizację takiego przedsięwzięcia warto jest zastanowić się nad tym czy chcemy zaangażować w to siły wewnętrzne firmy, czy może lepiej jest pomyśleć o zatrudnieniu firmy, która z czystą przyjemnością zabierze się za organizację takiej imprezy. 

Eventy organizowane przez agencje mają przewagę

agencja eventowaDlatego też często na skrzynce elektronicznej można znaleźć wiadomość informującą o tym, że jakiś podmiot organizujący różnego rodzaju imprezy dla firm chętnie podejmie się organizacji czegoś dla naszego przedsiębiorstwa. Wówczas powstaje pytanie czy warto? A może zdecydowanie lepiej byłoby gdyby zajęła się tym jakaś komórka wewnętrzna firmy, oddelegować kilka osób do tego zadania? Tutaj trzeba sobie wyraźnie zaznaczyć, że agencja eventowa ma znaczą przewagę dlatego, że w firmie tej pracują prawdziwi profesjonaliści. Mają oni nie tylko doświadczenie ale także znajomości w branży. Wiedzą dokładnie do kogo zwrócić się o jakaś usługę czy wykonanie jakiegoś zadania. Dodatkowo dzięki tym znajomościom ceny mogą być znacznie niższe. Z kolei jeśli event ma zostać zorganizowany przez pracowników trzeba liczyć się z tym, że będzie to wymagało znacznie większego nakładu środków finansowych, ale również i czasu. Trzeba to przemyśleć czy nasi pracownicy mają robić to w ramach dodatkowych zajęć w pracy czy może odebrać im chwilowo dotychczasowe zadania i winni wykonywać pracę przy organizacji imprezy. Dodatkowo firma zajmująca się tym zawodowo dokładnie przeprowadzi wywiad odnośnie oczekiwań dyrekcji. Czy ma być to impreza o luźnym, na przykład integracyjnym charakterze czy może spotkanie promocyjne dla stałych jak i potencjalnych, nowych klientów. To bardzo ważne aby nie dać o sobie zapomnieć lub dać się poznać z jak najlepszej strony. 

Agencje organizujące tego typu imprezy zapewne przedstawią nam swoje sprawdzone do tej pory scenariusze, dzięki czemu będziemy wiedzieli co się sprawdza i sprzedaje o co niekoniecznie. To ogromna oszczędność czasu, ponieważ pracownicy będą na bieżąco wykonywać swoje zobowiązania wobec firmy nie zajmując się organizacją imprezy czy też dopracowania wszelkich spraw związanych z logistyką. Warto więc poszukać w swojej okolicy dobrej firmy eventowej, aby mieć pewność, że wszystko się uda.