Jak dbać o hortensje?

Hortensja jest piękną i bujną rośliną ozdobną o kwiatach, które tworzą skupisko. Wielu ludzi się nią pasjonuje Idealnie nadaje się do bukietów w tym tych najbardziej szykownych – ślubnych. Ponadto pięknie wygląda w doniczkach na balkonie czy tarasie oraz na ogrodzie. Osoby, które marzą o niej powinny posiadać wiedzę na temat pielęgnacji hortensji, ponieważ jest naprawdę bardzo wymagająca i trudna w uprawie. W związku z tym przygotowano kilka cennych rad.

Pielęgnacja hortensji ogrodowej

hortensje sklep internetowyHortensja jest kwiatem wieloletnim, który można pielęgnować w ogrodzie przy odpowiednich warunkach. Zanim ją posadzimy, powinniśmy przygotować jej podłoże oraz wybrać stanowisko. Zacznijmy od tego drugiego. Miejsce na hortensję najlepiej jest zagospodarować w środowisku okresowo słonecznym. Najlepiej, ażeby był to półcień, by nasza roślina mogła ładnie kwitnąć i jednocześnie nie wyschnąć. Potrzebuje odpowiednio kwaśnej gleby na poziomie ph 5,0. Warto dodać, że ph odpowiada za kolor kwiatów. W związku z tym możemy zastosować nawóz, który zmniejszy lub zwiększy ph i otrzymamy albo kwiaty w kolorze różowym, albo białym, albo też niebieskim, który jest najpiękniejszy. Hortensja, którą można kupić w sklepach w tym internetowych ma wymagania jeśli chodzi o wilgoć w glebie. Potrzebuje też podłoża przepuszczalnego, więc warto pomyśleć o jej intensywnym nawadnianiu. Hortensje są roślinami, które uwielbiają środowisko ciepłe oraz wilgotne, które jest nawożone. Jeśli chodzi o nawóz, można zastosować najwyżej trzy razy w miesiącu płynną pożywkę lub w formie stałej. Zadbajmy też o warstwę próchniczą. Hortensje sklep internetowy warto kupić w kilku doniczkach, aby ułożyć z nich piękne skupisko. W czasie kwitnienia warto obrywać liście, które są dość bujne. Wówczas kwiaty będą lepiej się rozwijać. Po sezonie naszą hortensję przycinamy i to pozwoli na intensywny wzrost wiosną. Warto wiedzieć o tym, że tego typu kwiaty bardzo źle znoszą mrozy. Jeśli mamy hortensję w ogrodzie, aby nie zmarzła zimą konieczne jest jej zabezpieczenie najlepiej słomą i agrowłókniną. To jedyna jej szansa na przetrwanie.

Jak widać, pielęgnowanie hortensji nie jest takie proste, jednak przy zastosowaniu powyższych zabiegów możemy cieszyć się pięknymi kwiatami przez wiele lat. Wybierajmy też dobre sadzonki z profesjonalnych i polecanych sklepów ogrodniczych. Można je również kupować internetowo, co jest dość popularne w ostatnim czasie oraz opłacalne. Podsumowując, dbanie o hortensje może przynieść wiele przyjemności, ale trzeba się w to zaangażować.