Jak leczyć łuszczycę?

Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna. Ta choroba ma podłoże dermatologiczne i dotyka maksymalnie 4% populacji. Łuszczyca jest chorobą dziedziczną, jeżeli jeden rodzic jest chory to prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się z łuszczycą wynosi 25%. Zaś jeżeli dwóch rodziców jest chorych, to prawdopodobieństwo, ze i dziecko będzie chore wynosi 70%. Pierwszy wysiew zmian może nastąpić w każdym wieku, szczyt zachorowań przypada na drugą i trzecią dekadę życia. 

Czym myc skórę z łuszczycą? 

szampony do włosów z łuszczycąTo odwieczne pytanie osób, które mają problem właśnie z łuszczycą. Czym się myć, czym się smarować? Lekarze najczęściej przepisują maści sterydowe, gdyż  one działają najszybciej i najlepiej. Generalnie bardzo szybko tracą się brzydkie czerwone placki, spowodowane łuszczyca. Niestety problem nie jest leczony, a tylko zagłuszany, co gorsza, maści sterydowe czy inne doustne środki sterydowe, sprawiają, że najbardziej cierpi wątroba i to na niej się najbardziej wszystko odbija, po lekach sterydowych, mogą być przykładowo bardzo podwyższone próby wątrobowe.Dlatego warto znaleźć takie kosmetyki, które są bez parabenów, oraz które nie szkodzą i sprawią, że zmiany skórne oraz świąd minie. na rynku jest mnóstwo kosmetyków przeciw łuszczycowych, zwłaszcza tych francuskich, które ludzie sobie bardzo cenią. Warto jednak pamiętać, że stosując kosmetyki typowo przy naszych chorobach skóry, warto odstawić inne , zwykłe płyny zakupione w sklepie. Istotne jest również jakich kosmetyków używamy do włosów, warto więc zainwestować nawet w szampony do włosów z łuszczycą, które są dla skóry delikatne oraz usuwają całkowicie zmiany skórne. Może i być tak, ze konkretne balsamy, szampony mogą nie pomagać, wręcz mogą pogarszać sprawę, w tedy warto się nie zniechęcać, oddać przykładowo komuś ten kosmetyk, powiedzmy przez portale społecznościowe i wypróbować kolejne, na pewno któryś przypasuje do gustu i polubi się z nasza skóra.  Dieta przy łuszczycy może minimalnie pomoc kwasy omega 3, 6, 9 potrafi poleszpyc stan skóry, czyli spożywanie ryb, zwłaszcza tranu bardzo pomaga. Warto ograniczyć mięso, nabiał, skrobię, cukier, ocet i owoce.  

Łuszczyca to bardzo nieprzyjemny i przykry problem, zwłaszcza kiedy atakuję również skórę głowy, jest bardzo problematyczna, bo zmiany skórne wyglądają nieestetycznie i do tego swędzą. Większość ludzi dyskryminuje ludzi z łuszczycą i traktują ich z obrzydzeniem, bo niektórzy nadal błędnie myślę, że łuszczyca jest zaraźliwa. Nic takiego,łuszczyca zaraźliwa nie jest, tonie jest trąd. Łuszczyca może jedynie być przekazywana genetycznie.