Jak powinnyśmy dobierać podkłady kryjące?

Sekret profesjonalnego makijażu polega na użyciu jak najmniejszej ilości kosmetyków, które będą dawały maksymalny efekt kryjący. Na codzień lepiej unikać bardzo intensywnego makijażu, bo albo dodamy nim sobie lat, to jeszcze będziemy wyglądać groteskowo. Podstawą młodego i ładnego wyglądu jest zadbana i promienna cera, a odmładzające podkłady kryjące mają za zadanie uzyskać efekt perfekcyjnie gładkiej, świetlistej oraz pięknej cery. Dodatkowo musi on łączyć idealnie łączyć się z naszą karnacją.

Kryjące podkłady mają odmładzać naszą cerę

odmładzający podkład kryjącyNasza cera nie zawsze jest idealna. Pojawiają się na niej często liczne zaczerwienienia, a z czasem lekko widoczne zmarszczki mimiczne. Tak naprawdę, w obecnych czasach wcale nie trzeba korzystać z programów do obróbki zdjęć, by mięć idealnie gładką skórę i lekko podkreślone kości policzkowe. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni odmładzający podkład kryjący, który możemy dostać praktycznie w każdej drogerii, czy perfumerii. Warto wiedzieć, że podkłady kryjące różnią się od innych z uwagi na bardzo skoncentrowane pigmenty umieszczone w bardzo lekkich beztłuszczowych formułach. Dzięki temu odmładzający podkład kryjący, który jest kosmetykiem niewymagającym nakładania wielu warstw i tworzeniu efektu maski. Nadto, podkłady te zawierają niewielkie ilości składników pudrowych, które mogłyby osadzać się w drobnych zmarszczkach, ładnie maskują rozszerzone pory, drobne zmarszczki, czy przebarwienia. Gdy już wybieramy podkład musimy dopasować jego odcień do koloryty naszej twarzy. Gdy nasza cera jest bardzo jasna, musimy wybierać bardzo jasne beże. Fluid nie może bowiem być ciemniejszy od koloru naszej cery. Źle dobrany odcień nie tylko rzuca się w oczy, ale sprawia że wyglądamy śmiesznie i każdy patrząc na naszą twarz będzie zwracał uwagę na kontrast pomiędzy kolorem skóry a odcieniem podkładu. Zawsze powinnyśmy wybrać ten, który daje się łatwo rozprowadzać kolistymi ruchami. Nie można używać go również w nadmiarze, gdyż może brudzić ubrania. Biała bluzka, czy koszula ubrudzona podkładem nie wygląda elegancko. Dobrze dobrany podkład ułatwia także wykonanie makijażu, który wymaga tylko lekkiego muśnięcia różem policzków i wymalowania rzęs.    

Idealny odmładzający podkład kryjący to taki, który dodaje blasku kobiecej twarz i nie tworzy efektu maski. Nasza cera musi wyglądać naturalnie, bez względu na to ile mamy lat. Nie może też odznaczać się na twarzy, dlatego gdy już wybieramy podkład kryjący, warto rozetrzeć odrobię na wierzchu dłoni. Dzięki temu najłatwiej sprawdzimy, czy dobrze kryje niedoskonałości i nie zostaje w kącikach oczu, czy miejscach, w których pojawiają się zmarszczki. Jego zadaniem jest ładne i naturalne rozpromienienie kobiecej twarzy.