Jak wybudować solidny i tani garaż?

Nie w każdym domu przewidziana jest przestrzeń dla samochodu, czyli garaż. Nie ma w tym nic dziwnego – dodatkowy metraż obiektu to koszty, które wielu inwestorów chce ograniczyć do minimum. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnej możliwości wybudowania zadaszenia dla samochodu. Zamiast konstrukcji murowanej, której wykonanie jest stosunkowo drogie, znacznie lepiej wybrać lekkie obiekty z blachy trapezowej. Jak wybudować taki garaż?

Metalowy garaż wolnostojący

garaż metalowy ocynkowanyZaletą takiej konstrukcji jest nie tylko niska cena. Oprócz tego technologia szkieletowa wyróżnia się bardzo łatwym i szybkim montażem – zaledwie w kilka godzin można połączyć ze sobą wszystkie elementy. Pierwszą rzeczą, o którą warto zadbać, kiedy planujemy wykonanie budynku do przechowywania auta, jest wyznaczenie miejsca, w którym będzie on usytuowany. Należy pamiętać, że wymiary wewnętrzne garażu powinny być dopasowane w taki sposób, aby umożliwić swobodne wysiadanie i wsiadanie do pojazdu. Kiedy mamy już wyznaczone miejsce i wiemy, jak duży powinien być garaż dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy zewnętrznej, która zajmie się opracowaniem projektu i wykonaniem wszystkich elementów konstrukcji. Wtedy nie musimy niepokoić się spawaniem czy wykonywaniem innego typu połączeń pomiędzy poszczególnymi elementami, co w znaczny sposób przyspiesza montaż. Jeśli garaż będzie miał fundamenty, należy jego wykonanie zgłosić do odpowiedniego urzędu. Z racji tego, że jest to konstrukcja tymczasowa zazwyczaj nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania obiektu. Kiedy już mamy na działce wszystkie elementy możemy skorzystać z usług firmy montażowej bądź samemu podjąć się złożenia konstrukcji. Oprócz stalowego stelażu bardzo istotną częścią konstrukcji jest obudowa. Wykonuje się ją z blachy w odpowiedni sposób zabezpieczonej przed korozją biologiczną. Dzięki temu garaż metalowy ocynkowany przez bardzo długi czas świetnie wygląda i co ważniejsze stanowi doskonałą ochronę dla samochodu. W razie potrzeby można w obiekcie zamocować okno.

Stalowe garaże są chętnie stosowane nie tylko jako budynki do trzymania samochodu. Wiele osób urządza w nich warsztat, w którym można majsterkować bądź rozwijać swoje pasje. Popularność tego typu konstrukcji z pewnością nie spadnie. Jest to spowodowane szczególnie bardzo niską ceną tymczasowego obiektu oraz jej dużą trwałością. Odpowiednio zmontowana konstrukcja zabezpiecza nie tylko przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, ale także chroni auto przed kradzieżą czy inną formą zniszczenia.