Jaki komputer do gier wybrać?

 

Rodzaje komputerów to bardzo rozległy temat. Wszystko zależy bowiem od specyfikacji naszego peceta oraz do jakich czynności będziemy go używać. Wiadomo, że komputer biurowy, nie dorówna komputerowi do gier, którego specyfikacja pozwala zarówno na granie w najbardziej wymagające tytuły, przy bardzo zadowalającej liczbie klatek na sekundę, jak również do pracy biurowej, jednak jest to bardziej, dodatkowy atut takiego komputera.

Komputer do gier – gotowiec czy składak?

komputer do gier do 4000Komputery do gier są drogie. Trzeba to sobie powiedzieć szczerze, by mieć dobry komputer, trzeba na niego wydać parę tysięcy złotych. Warto także rozpatrzyć opcję stworzenia komputera o specyfikacji, jaką tylko sobie wymarzymy. Taki komputer jest od razu na miejscu składany przez sklep/firmę, u której dokonujemy zakupu podzespołów i trafia do nas w pełni działający. Jest to opcja o tyle dobra, że możemy złożyć własny komputer do gier do 4000 zł, który będzie miał lepsze podzespoły niż nie jeden gotowiec za tę samą cenę. Taki sprzęt zapewni nam również ewentualną wymianę podzespołów na nowsze, jeśli powiedzmy przykładowo, że karta graficzna się zestarzeje na tyle, że nie będzie w stanie obsługiwać najnowszych tytułów, lub dysk, który będziemy mogli wymienić np. z HDD na SDD, zwiększyć jego pojemność itp. itd. Jednym słowem – majstersztyk. O instalacje systemu operacyjnego też nie będziemy musieli się martwić, gdyż serwisy, które umożliwiają złożenie własnego peceta, praktycznie zawsze mają w ofercie instalacje systemu, przy okazji od razu z montażem całego komputera. Dla osób, które dbają o wygląd swojego sprzętu i chcą, by ich komputer się dobrze prezentował, jest to również idealna opcja, ponieważ mają do wyboru całą gamę różnych szkieletów jednostki centralnej do wyboru. To samo tyczy się osób, które chciałyby, żeby ich komputer był nieco mniejszy. Wystarczy wybrać wtedy obudowę typu Mini Tower, którą charakteryzują mniejsze rozmiary niż normalnej, typowej obudowy. Jeśli kogoś interesują również zbędne dodatki, typu światełka wbudowane w obudowę czy na przykład w kartę graficzną – proszę bardzo. To żaden problem, dzięki czemu zbudowanie naszego wymarzonego pod każdym względem komputera staje się jak najbardziej możliwe.

Komputery składane, praktycznie nie mają żadnych wad. Należy jednak trochę posiedzieć i pomyśleć na dobrymi podzespołami, które przede wszystkim będą działać jako całość. Gotowce może i są wygodne, ale nigdy nie zastąpią dobrze złożonego komputera, jeśli mówimy o tej samej półce cenowej.