Korzystna cena badania kleszczy na boreliozę

Wiele osób unika spacerów w lesie w obawie przed groźnymi pajęczakami, jakimi są kleszcze. Wiemy, że mogą one wywołać u człowieka boreliozę, a także inne niebezpieczne choroby. Boreliozę wywołują krętki, które dostają się do naszego organizmu, kiedy kleszcz przebija naszą skórę i dzięki swojemu aparatowi gębowemu wraz ze śliną przenosi ją do naszego krwiobiegu. Największe ryzyko zachorowania na boreliozę jest wówczas, kiedy kleszcz znajduje się w naszej skórze przez dłuższy czas.

Laboratoria oferujące niedrogie badanie kleszczy na boreliozę

niedrogie badanie kleszcza na boreliozęNic zatem dziwnego, że wielu z nas po powrocie z lasu bądź po spacerach w parku dokładnie ogląda swoje ciało sprawdzając, czy nie ma tam tego groźnego pajęczaka. Niestety zakażenie boreliozą bardzo ciężko zdiagnozować, choroba ta bowiem wywołuje nieswoiste objawy, które często mylimy z innymi chorobami. Jeśli wystąpi na naszej skórze rumień wówczas wiemy, że koniecznie trzeba iść do lekarza, by ten przypisał nam antybiotyk. Jeśli jednak rumień nie pojawi się, istnieje ryzyko, że choroba ta potajemnie będzie rozwijać się w naszym organizmie i zaatakuje nas znienacka. W związku z tym, że diagnostyka w kierunku boreliozy jest niezwykle trudna, wiele osób zastanawia się nad badaniem kleszcza wyciągniętego ze swojego ciała. Badanie to nie należy do najtańszych, jednak pozwala stwierdzić czy kleszcz, który nas ugryzł jest nosicielem boreliozy. Niedrogie badanie kleszcza na boreliozę jest sposobem na upewnienie się, czy konieczna jest u nas długotrwała i skomplikowana antybiotykoterapia, która pomoże nam pozbyć się choroby, jaką jest borelioza. Laboratoria, które specjalizują się w tym zadaniu oferują różne pakiety, rozszerzone, a także podstawowe, które różnią się między sobą ceną oraz szczegółowością badania. W zależności od tego, na usługi jakiej firmy się zdecydujemy wynik otrzymujemy w konkretnym czasie.Najczęściej trwa to dziesięć dni, jednak zdarzają się także laboratoria, które informują swoich pacjentów o wyniku badania już po upływie 24 godzin. Często świadczą one także usługi w zakresie interpretacji wyniku, a także doradzają, gdzie udać się po niezbędną pomoc.

Im więcej odmian borelii i innych chorób odkleszczowych przebadamy, tym większy sens badania. Najlepiej byłoby zdecydować się na pełen pakiet, który jest najdroższy, jednak daje nam największą pewność dokładnego zdiagnozowania ewentualnego zakażenia. Jeśli zależy nam na oddaniu kleszcza do badania warto poszukać w internecie miejsc, które specjalizują się w tym temacie. Dzięki temu możemy dostarczyć do nich kleszcza i czekać na wynik, by uzyskać pewność, jak powinniśmy postępować i w razie konieczności udać się do lekarza.