Kultowy motorower Simson

Skutery i motorowery, mają ciekawą i bogatą historię produkcji. Tak na prawdę, to każdy kolejny model tworzy swoją własną. Tworzone w dawnym stylu motorowery, miały w sobie to coś, co sprawiało, że posiadacz odczuwał niesamowite szczęście z jazdy i prezencji, jego pojazdu. Niektórzy mieli dość szczęścia, by dalej cieszyć się z jazdy starszych modeli skuterów i motorowerów.

Części zamienne do Simsona

części SimsonJedną z marek, nadal popularnych nawet wśród młodzieży, pomimo swojego sporego wieku, jest motorower Simson. Był on produkowany w okresie 1980-1988, przez związek IFA, w niemieckim Suhl, najpierw w NRD, a potem w Niemczech. Samo to sprawia już, że niektóre modele mogły sporo przejść i wiele z nich stworzyło swoją historię, przekazywaną z ojca na syna. Zapewne każdy się zgodzi, że my jako ludzie, często odczuwamy swego rodzaju przywiązanie, jeżeli jakiś model samochodu służy przez długi czas nam, a potem nawet naszym dzieciom. To samo tyczy się motorowerów. Simsony posiadają jednocylindrowy silnik, o pojemności 50 cm3 i mocy prawie 4 KM, co do dzisiaj zapewnia niesamowite osiągi, oczywiście jak na tą klasę pojazdu. Na przestrzeni lat, z roku na rok, wprowadzane były różne zmiany, mające na celu zmniejszenie zużycia paliwa, a zwiększenie łatwości obsługi motoroweru. Pojazd w końcu doczekał się nawet unowocześnienia skrzyni biegów, a także wprowadzenie nowego sprzęgła. W tym przypadku użyto rozwiązań z włoskich marek i technologii. W zasadzie przez cały okres produkcji, zastanawiano się, w jaki sposób ulepszać model, zarówno w zakresie bezpieczeństwa, jak i wyglądu, a także ułatwienia prowadzenia. I tak właśnie, marka przetrwała do dziś, ponieważ ludzie wciąż nimi jeżdżą, a części Simson, można nadal znaleźć w sklepach motoryzacyjnych i internetowych. Jednak, ze względu na wiek modelu, możemy się natknąć na informację, że jakaś część jest obecnie niedostępna, co oczywiście jest zrozumiałe. Nie jest to jednak często spotykany problem, ponieważ marka nadal jest popularna i jak już mówiłem, nawet stosunkowo młodzi ludzie doceniają wartości, jakie płyną z jazdy tym jednośladem. Poza tym większość z nich, ma ograniczoną prędkość i nie przekracza ona 50 km/h. Jest to ograniczeni fabryczne, nałożone na nie za sprawą importu do Polski.

Motorower Simson, to jednoślad z klasą. Jeżeli przytrafi nam się nieszczęśliwy wypadek lub jeżeli ulegnie on jakiemuś uszkodzeniu, to na prawdę warto poszukać do niego części zamiennych, a niekoniecznie od razu wymieniać na nowszy model. W sklepach nadal możemy znaleźć na prawdę wszystko, od zwykłej sprężyny, aż po tłoki, a nawet głowicę.