Kupno wymiennego wkładu zapachowego do pisuaru

Mój mąż bardzo chciał mieć w domu pisuar. Przy okazji kolejnego remontu łazienki zdecydowaliśmy się więc na tego typu rozwiązanie. Już wkrótce przekonałam się jednak, że czyszczenie pisuaru nie jest takie proste, jak w przypadku zwykłej toalety. Ciągle miałam z tym problem, do czasu aż nie zdecydowałam się na montaż wkładów do pisuaru. Aby postępować bardziej ekologicznie zdecydowałam się skorzystać z wymiennych wkładów, do których trzeba było dokupować tylko zapachowe kapsułki, które były bardzo wydajne.

Poszukiwania wymiennych wkładów do pisuaru

wymienny wkład zapachowy do pisuaruOstatnio zauważyłam, że zapasowe kapsułki już mi się skończyły i musiałam dokupić nowe. Udałam się w tym celu do sklepu z artykułami chemicznymi, gdzie zawsze robiłam tego typu zakupy. Był tam bardzo duży wybór takich wymiennych wkładów do pisuaru. Tym razem zdecydowałam się zakupić wkłady o delikatnym, kwiatowym zapachu. Zapach tego typu wkładek jest bardzo dobrze wyczuwalny w pomieszczeniu, dlatego nie ma sensu kupować ostrych, mocnych zapachów, chyba że jest to toaleta publiczna, wtedy takie wkłady zapachowe działają jak odświeżacz powietrza do całej łazienki. Po przyjściu do domu od razu zamontowałam wymienny wkład zapachowy do pisuaru i już wkrótce po pomieszczeniu zaczął się roznosić przyjemny, delikatny zapach. Zaletą zakupionego przeze mnie wkładu zapachowego było to, że w pełni rozpuszczał się w wodzie, dzięki czemu był bardzo wydajny i działał skutecznie nawet przez bardzo długi czas. Dodatkowy, przyjemny zapach unosił się z niego od razu po spuszczeniu wody. Nie miałam także problemów z wymywaniem brudu ze szczelin i zakamarków pisuaru, ponieważ płyn czyszczący zawarty we wkładzie zapachowym, świetnie wymywał resztki fekaliów z tych miejsc. Byłam bardzo zadowolona z korzystania z tego typu rozwiązania, tym bardziej, że było ono przyjazne dla środowiska naturalnego. Wiele osób dziwiło się, że jestem w stanie zachować taką czystość pisuaru w mieszkaniu. Zawsze wtedy polecałam im wkłady zapachowe, z których sama korzystam.

Wybierając wymienne wkłady do pisuaru zawsze zwracam uwagę na to, aby pasowały one kształtem do posiadanej przeze mnie zawieszki. Na rynku można znaleźć wiele różnych, ale mi zdecydowanie przypadła do gustu okrągła zawieszka z wypustkami po wszystkich stronach. Dzięki temu produkt po spuszczeniu wody równomiernie jest rozprowadzany po całym wnętrzu pisuaru. A co najważniejsze, po zamontowaniu wkładu w niczym nie utrudnia on korzystania z pisuaru. Mój mąż również bardzo sobie chwali tego typu rozwiązanie.