Mnóstwo fotelików dziecięcych do wyboru

Podróżowanie z dziećmi to czasami trudna sztuka. Należy dbać o wiele kwestii, dzięki którym wyjazd jest komfortowy oraz bezpieczny. Nie ma przy tym znaczenia, czy mowa o krótkiej trasie, czy o długiej wyprawie, na przykład na wakacje. Za każdy razem wygoda i przede wszystkim ochrona przed potencjalnym urazem są kluczowymi aspektami. Istnieje kilka znaczących elementów, które mają wpływ na bezpieczeństwo w trakcie podróży. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim odpowiedni fotelik. Bez niego nie można w ogóle wyruszyć w trasę.

Jaki najlepszy fotelik do auta?

foteliki dla dziecka do samochoduWarto przypomnieć, że kwestia fotelika samochodowego to nie wybór, czy z korzystać, czy nie. Jest to prawny wymóg i obowiązkowo należy posiadać tego rodzaju wyposażenie w swoim samochodzie. Oczywiście z dostępnością fotelików nie ma wielkich kłopotów. Warto jednak głęboko zastanowić się nad konkretnym wyborem, ponieważ jakość oraz bezpieczeństwo w tym przypadku powinny być wartościami nadrzędnymi. Przeglądając foteliki dla dziecka do samochodu, koniecznie powinno się więc zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto sprawdzić, jakie systemy bezpieczeństwa czy dodatkowe zabezpieczenia zastosowano w konkretnym modelu. Pasy, boczne osłony, solidny zagłówek to tylko część dostępnych wariantów. Na szczęście producenci wielu fotelików zdają sobie sprawę, że to ważne aspekty, na które coraz częściej uwagę zwracają rodzice. Sposób mocowania w aucie także ma znaczenie, choć wydaje się, że często bardziej dotyczy to wygody użytkowania. Łatwiej bowiem montuje się foteliki za pomocą systemu Iso-Fix, niż pasami. Kolejna rzecz to konieczność sprawdzenia, czy dany model można w ogóle umieścić w takim czy innym aucie. Poza tym dobrze jest poszukać informacji o tym, czy fotelik przeszedł testy zderzeniowe, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa użytkownika. Im lepszy wynik, tym większa ochrona. Są oczywiście także kwestie bardziej praktyczne. Wśród nich warto wymienić regulację zagłówka, komfort czy kolory. Te ostatnie również dostępne są w bardzo szerokiej gamie.

Rodzice czasami dostosowują kolor do swojego gustu albo do wnętrza auta. Dobrze jest jeszcze sprawdzić możliwość mycia fotelika, a przynajmniej prania zewnętrznej, materiałowej części. Jeśli jest zdejmowana, to na pewno dobra informacja. Oczywiście wypada też wiedzieć, że foteliki dostosowane są do wagi dziecka, a zatem należy wybrać taki, który będzie się mieścił w określonym przedziale. Istnieją modele montowane przodem, ale także tyłem do kierunku jazdy. Niewątpliwie także na te aspekty powinno się zwracać uwagę.