Nauka jazdy w Gdańsku

Najniebezpieczniejszym kierowcą na drogach jest ten, który jest niedoświadczony, lub jeździ brawurowo. Czasem wystarczy jeden mały błąd w trakcie jazdy, który może się skończyć tragicznie. Prowadzenie pojazdu nie jest zabawą, ponieważ samochód może się rozpędzić do bardzo dużych prędkości, dlatego też na kursie prawa jazdy, jest kładziony duży nacisk na przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego. 

Ile trwa kurs nauki jazdy? 

nauka jazdy gdańskDla większości osób nie jest łatwe zdanie egzaminu na prawo jazdy, ale za to jego utrata jest bardzo łatwa dla każdego. Za każde przewinienie drogowe, kierowca otrzymuje mandat i punkty karne, które zebrane w ilości większej niż dwadzieścia jeden, oznaczają utratę prawa jazdy i konieczność ponownego zdawania egzaminu. Takie osoby nie muszą ponownie robić kursu na prawo jazdy, a jedynie przystąpić do egzaminu. Natomiast Ci, którzy jeszcze nie potrafią jeździć, muszą rozpocząć naukę od podstaw w szkole jazdy. Kurs dla przyszłych kierowców prowadzony jest przez prywatne Ośrodki Szkolenia Kierowców, gdzie kursantów szkolą wykwalifikowani instruktorzy. Jeżeli interesuje nas profesjonalna nauka jazdy Gdańsk jest najlepszym miastem do jej rozpoczęcia. Zajęcia zaczynają się od części teoretycznej, czyli wykładów na temat przepisów kodeksu ruchu drogowego oraz omówienia typowych sytuacji drogowych, które mogą spotkać każdego kierowce. Drugą częścią kursu są praktyki, czyli jazdy z instruktorem. To kluczowa część, na którą się poświęca najwięcej czasu, ponieważ umiejętności są skrupulatnie sprawdzane podczas egzaminu. W pierwszej kolejności instruktor zabiera kursanta na plac manewrowy, gdzie musi się on nauczyć podstawowych czynności, które umożliwiają mu płynną jazdę. Chodzi przede wszystkim o umiejętność ruszania z miejsca, zatrzymywania się, skręcania, czy jazdy po łuku przodem i tyłem. W trakcie jazd po mieście, przyjdzie czas na naukę parkowania na trzy różne sposoby, ponieważ nigdy nie wiadomo jakim sposobem trzeba będzie wykonać ten manewr na egzaminie. 

W przeważającej większości, po trzydziestu godzinach kursu uczestnicy potrafią na tyle dobrze jeździć, że są w stanie zaliczyć egzamin w ciągu pierwszych trzech podejść. Oczywiście jego wynik zależy od wielu czynników, bo czasem poza umiejętnościami, trzeba umieć opanować stres i mieć odrobinę szczęścia. Cena kursu na prawo jazdy w Gdańsku kształtuje się na poziomie około tysiąca pięciuset złotych, w ramach których kursanci mają zagwarantowaną część teoretyczną, praktyczną i niezbędne materiały dydaktyczne.