Nowoczesne panele ozdobne

W czasach, kiedy nowoczesne rozwiązania w wyposażeniu wnętrz pomieszczeń mieszkalnych, oraz użytku codziennego są bardzo pożądane w nowoczesnych budynkach, oraz takich, które wymagają odświeżenia wnętrza oraz remontu, bardzo duże zainteresowanie mają szklane panele, które zostają wykorzystane szczególnie do celów wykończenia tak zwanego fartuszka, czyli przestrzeni ściennej pomiędzy blatem kuchennym a szafkami, które mają wymiar około 60cm.

Wykorzystanie paneli ozdobnych wewnątrz pomieszczeń

panele szklane w GdańskuProdukowane bardzo często na wymiar indywidualny zależny od potrzeb klienta, lub też gotowe panele w mniejszych wymiarach, które przy dobrym rozłożeniu oraz rozplanowaniu położenia szklanych paneli mogą zakryć całkowicie wolną przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym oraz szafkami przymocowanymi do ściany. Bez żadnego cienia wątpliwości, to bardzo pomysłowe oraz dające satysfakcję rozwiązanie. Panele szklane w Gdańsku to przypominające wyglądem płytki ceramiczne, z tym, że są całkowicie wykonane ze szkła. Dodatkowo, posiadają wzór lub zdjęcie pod powierzchnią szklaną, która może zostać nadrukowana za pomocą specjalnych urządzeń, również według zleceń klienta. Można zlecić nadruk na panele szklane również zdjęć rodzinnych, jest to bardzo nowoczesny oraz pomysłowy sposób na zastąpienie ramek ze zdjęciami, wklejając szklane panele na ścianę. Producent szklanych paneli zapewnia, iż proces produkcji został wykonany z użyciem najlepszej jakości materiałów, dzięki temu szklane panele są odporne na drobne uderzenia, oraz nie ulegają uszkodzeniom podczas powstawania wypadków. Wysoka jakość szklanych paneli to nie jest jedyny ich atut, ponieważ charakteryzują się wykończeniem krawędzi w sposób tzw. rektyfikowany, co oznacza, że ich krawędzie są ostre, dzięki temu po zakończeniu układania szklanych paneli, mamy możliwość zastosowania bardzo wąskiej fugi wynoszącej nawet jeden milimetr. Dzięki takiemu wykończeniu, łączenie się ze sobą paneli nie jest widoczne z odległości kilku metrów, dzięki czemu połączone szklane panele jednym wzorem w ilości kilku płytek nie zawiera widocznych przerw.

Istnieje również innowacyjna możliwość zastosowania fugi ultra kolorowej do szklanych paneli, co pozwala na zaszczepienie koloru fug takim samym kolorem, jakie posiadają kolory wzorów płytek, dzięki temu przerwa pomiędzy płytkami jest jeszcze bardziej niewidoczna z odległości nawet dwóch metrów. Z tego samego rozwiązania można skorzystać układając płytki ceramiczne gresowe, jednak ważne jest aby gres był barwiony w masie.