Osobiste spotkanie z fotografem

Kiedy decydujemy się na usługi fotograficzne na nasze wesele lub ślub czy też inną okoliczność to dobrze jest na początek spotkać się w cztery oczy z fotografem, aby dokładnie wiedzieć, czy będziemy czuć się dobrze i swobodnie w jego towarzystwie. Możemy również poprosić o wykonanie kilka fotek próbnych, aby na własne oczy przekonać się jakie fotografie wykonuje dany fotograf. Już podczas pierwszej rozmowy będziemy mogli stwierdzić czy jest to miła i kulturalna osoba i czy będzie odpowiednia do wykonania zadania, które chcemy zlecić.

Sesje fotograficzne na ślubie i weselu

fotograf bydgoszczKażda para młoda, która decyduje się na to, aby zawrzeć związek małżeński powinna na początek spotkać się z fotografem lub kamerzystę, którego chce wynająć. Warto zapoznać się z jego poprzednimi pracami i zobaczyć jakie sesje fotograficzne wykonywał, w jakich to było okolicznościach. Jeżeli chcemy zatrudnić fotografa do wykonania sesji ślubnej, to powinniśmy poprosić go o przygotowanie prezentacji, o której pokaże nam swoje portfolio i zdjęcia, które wykonywał innym parom młodym. Ile kosztuje wynajęcie dobrego fotografa? Bardzo często pary młode mają ograniczony budżet finansowy na organizację wesela i tak samo jest w przypadku wynajęcia dobrego fotografa. Najlepsi na rynku kosztują nas kilka tysięcy zł za jeden dzień pracy i musimy dobrze wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, które wiążą się z wykonaniem profesjonalnej sesji ślubnej. Dobrym rozwiązaniem mogą być rekomendacje od znajomych, kiedy interesuje nas profesjonalny fotograf Bydgoszcz to miasto, gdzie możemy spotkać się ze specjalistami od sesji ślubnych w cztery oczy, aby dokładnie dowiedzieć się, jakie wykonują oni zdjęcia. Najlepsze usługi będą nas kosztować około 3000 lub nawet 4000 zł, ale wtedy będziemy mieli pewność, że przy sesji fotograficznej będzie pracować kilku fotografów. Będziemy mogli liczyć na zdjęcia z różnych perspektyw oraz wykonane podczas ślubu, a także wesela czy nawet w plenerze. Sama umowa musi być dobrze określona i doprecyzowane, aby wszystko było jasne dla jednej i drugiej strony. Najczęściej będziemy musieli również wpłacić odpowiednią zaliczkę, aby mieć pewność, że fotograf przyjedzie do nas w dniu naszego ślubu.

Zanim podpiszemy umowę, powinniśmy upewnić się, czy zdjęcia będą nam przesłane na płycie CD, czy też na pendrive. Dodatkowo sprawdźmy, czy będziemy mogli liczyć na foto książkę albo, czy zostanie wykonany specjalny album ze zdjęciami. Dobrze jest również upewnić się, co się stanie w sytuacji, kiedy fotograf zachorowałby i musiałby zrezygnować z usługi wykonania na sesji zdjęciowej. Możemy również zapytać o sprzęt, jakim posługuje się fotograf ślubny.