Osuszanie ścian budynku

W niektórych domach dostrzega się obecnie problem polegający na skraplaniu się wody na ścianach. Jest to zjawisko bardzo niebezpieczne z punktu widzenia kondycji naszych ścian. Mianowicie chodzi o to, że jeśli nasz budynek zaczyna mieć taki problem to wkrótce może on przerodzić się w problem dotyczący pleśni czy grzyba na ścianie. Wówczas jest już znacznie gorzej. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że obecnie możliwe jest skuteczne osuszanie budynków. 

Skuteczne osuszanie ścian domu 

osuszanie budynków metodą iniekcjiWoda to potężny żywioł i ludzkość wielokrotnie się już o tym przekonywała. Nawet jej mała ilość może niekiedy powodować poważne problemy. Przykładem może być wspomniany wcześniej problem gdy to woda znajduje się we wnętrzu naszego domu. Z reguły bywa tak, że z problemem wilgoci w domach najczęściej zmagają się te osoby, które nie zadbały o stworzenie efektywnego systemy wentylacji. Mogło dojść również do zmniejszenia przepływu powietrza w tych systemach. Wówczas powietrze pełne cząsteczek wody zostaje w pomieszczeniach a woda osadza się na najchłodniejszych elementach. Najczęściej są to właśnie ściany budynku. Od dłuższego czasu słyszy się jednak o tym, że z problemem wilgoci można sobie radzić o wiele skuteczniej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Opracowano bowiem pewną niezwykle efektywną metodę. Jest nią metoda iniekcji krystalicznej. Osuszanie budynków metodą iniekcji polega na tym, że na zawilgoconych ścianach wykonuje się najpierw szereg otworów o odpowiedniej średnicy. Kolejnym krokiem jaki należy wykonać jest umieszczenie w tych otworach specjalnej mieszaniny higroskopijnej. Zależnie od firm zajmujących się osuszaniem stosuje się różne mieszaniny. Najczęściej jednak jest tak, że każda z nich opiera się o cement portlandzki. Jest to produkt, który jest w stanie skutecznie wiązać cząsteczki wody tworząc tym samym swego rodzaju kryształki. Właśnie od tego wzięła się nazwa omawianej tutaj metody. Warto zaznaczyć, że najczęściej po zastosowaniu metody iniekcji nie ma konieczności by powtarzać zabieg. 

Efekty po zastosowaniu osuszania metodą iniekcji krystalicznej są zaskakująco dobre. Żaden środek chemiczny służący do osuszania nie poradzi sobie z problemem tak szybko i łatwo jak wspominana iniekcja. Dzięki tej metodzie zażegnamy problem z wilgocią w domach raz na zawsze. Pamiętajmy jednak też o tym by poszukać przyczyny powstania problemu. Sprawdźmy więc nasze przewody wentylacyjne oraz upewnijmy się, że nasz system grzewczy działa odpowiednio wydajnie by osuszać powietrze w domu.