Ozdobny haft z wykorzystaniem hafciarki Janome

W dzisiejszych czasach niemal wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – w internecie możemy zamówić każdą rzecz i już po paru dniach cieszyć się nią we własnym domu. Możemy także prezentować rozmaite upominki naszym bliskim. Nic jednak nie zastąpi ręcznie wykonanych prezentów, o które coraz trudniej w obecnych czasach. Właśnie dlatego stanowią one znacznie bardziej wartościowe przedmioty niż jakakolwiek inna rzecz kupiona za pieniądze. Przykładowym ręcznie wykonanym prezentem może być obrus z jakimś haftowanym motywem.

Zastosowanie hafciarki Janome

hafciarka janomeHaftowanie na ogół kojarzone może być z naszymi babciami – to one przyozdabiały w ten sposób obrusy, pościele czy ubrania, o które trudno było w dawnych czasach. Jednak obecnie możemy zaobserwować powracanie niektórych trendów sprzed lat. Widać to znakomicie na rozmaitych kursach hafciarstwa ozdobnego, które cieszą się niezwykłą popularnością zwłaszcza wśród młodych kobiet. Ponieważ jednak technologia się rozwija, ręczne haftowanie zastępowane jest przez maszyny – hafciarka Janome to bardzo popularne urządzenie, dzięki któremu w bardzo szybkim tempie można rozwijać swoje umiejętności hafciarskie. Zastosowanie takiej maszyny nie tylko znacznie skraca czas wykonywania różnego rodzaju ozdób, ale także uczy kreatywności oraz odróżniania od siebie wzorów regionalnych. Takie urządzenia jak hafciarki mają zarówno funkcję haftu ręcznego, jak i w pełni automatycznego – wystarczy zamontować odpowiedniej wielkości materiał, wybrać odpowiednie ustawienie i już po chwili móc cieszyć się wspaniałym wzorem na chusteczce czy obrusie. Hafciarki posiadają w swojej pamięci kilkadziesiąt różnych wzorów, które możemy rozbudować o dodatkowe, dokupując kartę pamięci. Dzięki łatwemu wybieraniu wszelkie prace przebiegają niezwykle sprawnie. Ustawienia urządzenia pozwalają bardzo intuicyjnie poruszać się po menu, co jeszcze bardziej usprawnia korzystanie z hafciarki. Z tego typu maszyny może korzystać dosłownie każdy – zarówno profesjonalne krawcowe, jak i amatorzy, którzy chcą zrobić prezent bliskiej osobie.

Chociaż hafciarka może działać w pełni automatycznie, to jednak najwięcej przyjemności sprawia funkcja haftu manualnego. W ten sposób bardzo łatwo i sprawie można przyozdabiać różnego rodzaju odzież, firanki czy obrusy. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor nici hafciarskiej, zamontować ją na urządzeniu i uruchomić program. Następnie należy postępować zgodnie z wyświetlającymi się na ekranie poleceniami – haftowanie jeszcze nigdy nie było tak proste.