Pióro i naboje – tanio i stylowo

Wspaniała większość osób piśmiennych (na pewno osób, wśród których się obracam) woli pisać długopisem. Wg wielu osób to nie jest kwestia wyboru – pisze się długopisem, bo czym innym? Jest przecież jeszcze pióro – kiedyś główny przyrząd pomagający przelewać nasze myśli na papier. Dlaczego więc owo pióro z nabojami w dzisiejszych czasach ustępuje długopisowi z wkładem? Może dlatego, że ludzie nie wiedzą, że to pierwsze wcale nie musi być ekstrawaganckim gadżetem, a może być nadal tanią i elegancką opcją dla ludzi nadal korzystających z pisma tradycyjnego.

Naboje po taniości nawet do Parkera

tanie naboje do pióra parkerJedną z podstawowych przyczyn, które wzbudzają wśród ludzi wątpliwości, są koszta. Tymczasem już obecnie można śmiało powiedzieć, że to dosyć stary i nieaktualny mit. Są pióra droższe i tańsze, jak wszystko co można kupić. Jeżeli chcemy mieć bardziej stylowe, wytrzymałe i praktyczne pióro, to będzie ono kosztowało więcej, ale są to kwoty dalekie od przesadzonych. Oczywiście w przypadku pióra, trzeba pamiętać o nabojach z atramentem, które można w atrakcyjnych cenach dostać nawet dla przyrządów do pisania z najwyższej półki. Tanie naboje do pióra Parker nie są trudne do znalezienia. Wystarczy poszukać, przejrzeć oferty i zapamiętać miejsce, które będzie nam niedrogo dawało dostęp do nabojów. Takie naboje, kupowane w zestawach zawierających kilka sztuk, mogą wystarczyć na bardzo długo – oczywiście zależnie od tego, jak często takim piórem się pisze. A trudność użytkowania? No właśnie, wiele osób uważa, że skoro piórem nigdy nie pisało, to pisać nim nie będzie potrafić. Nie jest to nic skomplikowanego. Skoro piszemy długopisem, to piórem również możemy – wystarczy wziąć do ręki i spróbować. Nie da się również zignorować uroku, jaki nadaje papierowi tekst napisany piórem. A jeżeli ktoś potrafi zadbać o swój styl pisania, a może nawet zapozna się z taką sztuką jak kaligrafia, może ze zwykłych kartek papieru tworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Biorąc to wszystko pod uwagę, okazuje się, że pióro jest bardzo atrakcyjnym akcesorium pisarskim i może bardzo długo służyć swojemu właścicielowi. Dodatkowo, kiedy zdamy sobie sprawę, że naboje można naprawdę tanio kupić, to długopisy, które i tak wyjątkowo często trzeba wymieniać, mogą rzeczywiście pójść w odstawkę. Poza tym, w modzie coraz bardziej zakorzeniają się sentymentalne powroty do przeszłości, do czasów naszych dziadków i jeszcze odleglejszych. Pióra również wracają w łaski – i tak samo wraca tradycyjne pisanie, tanio i ze stylem.