Polecane sznurki do techniki makramy

 

Już od starożytności technika wiązania sznurków jest bardzo popularna. Wcześniej z takim sposobem Tworzyło się szaty dla królów. Teraz można z niej zaprac prze piękne i ponadczasowe dekoracje do mieszkania i domu. Do takich należą na pewno koce, narzuty, kwietniki oraz dekoracje sypialniane nad łóżko. Zdecydowanie nie jest to trudna sztuka, a materiały do jej tworzenia nie są drogie. Warto więc nauczyć się szydełkować lub wiązać sznurki techniką makramy.

Najlepsze sznurki do tworzenia sztuką makramy

sznurek do makramyRodzajów oraz kolorów Sznurków idealnych do szydełkowania lub tworzenia arcydzieł sposobem ma kramy jest bardzo dużo. Cena oczywiście zależy od producenta danego sznurka. Najlepsze są sznurki bawełniane bez wkładu z akrylu. Bardzo polecane na różnego rodzaju arcydzieła są sznurki o grubości minimum 3 mm. Praktycznie każdy sznurek do makramy występuje w motkach 100 metrowych. Z takiej długości Sznurka można zawiązać minimum trzy nawet do czterech kwietników. Jeśli nie wiemy jak tworzyć sztuką ma kramy na stronach internetowych jest bardzo wiele poradników. Ta technika nie jest trudna. Wystarczy kilka razy obejrzeć filmik jak tworzy się sztuką ma kramy i człowiek szybko zapamiętuje dane sposoby. Najbardziej popularne wyroby techniką ma kramy są w kolorze jasnego beżu ecru, bladego różu oraz w kolorze miętowym. Za pomocą sznurka można zawiązać również prze piękne ozdoby okienne. Bardzo wiele osób, którzy tworzą różnego rodzaju arcydzieła własnoręcznie tworzę właśnie sztuką makramy. Za kwietnik wykonany ze sznurka możemy zapłacić nawet około 100 zł. Cena za 100 metrowy emotek to koszt zaledwie 15 do 20 zł. Zatem warto jest nauczyć się takiej techniki by samodzielnie przygotowywać sobie różne dekoracje do swojego mieszkania lub np. na prezent dla swoich przyjaciół. Bardzo wiele produktów tworzonych techniką makramy wręcza się np. z okazji parapetówki. Do pokoju dziecka tą techniką możemy przygotować np. narzutę na łóżko lub pokrowiec na fotel przy biurku.

Zdecydowanie od jakiegoś czasu technika plątania supełków ze sznurka czyli makrama stała się bardzo popularna nie tylko wśród osób mające jakiekolwiek zdolności artystyczne. Jest to na tyle prosta technika, że wspólnikiem w Internecie sami stworzymy prawdziwe arcydzieło. Przede wszystkim arcydzieło, oryginalne i niepowtarzalne. Na pierwsze próby tworzenia tą techniką można kupić tylko jeden sznurek za parę złotych i spróbować nauczyć ją właśnie na nim tworzenia np. najprostszego kwietnika wiszącego. Taką ozdobę zawsze można rozplątać i próbować jeszcze raz.