Poprawa kondycji na treningowym rowerze stacjonarnym

Aktywność fizyczna w bardzo dużym stopniu wpływa na zachowanie zdrowia, dobrej sylwetki i doskonałego samopoczucia przez bardzo długie lata. Ćwiczmy więc regularnie. Bez znaczenia czy będziemy robić to na świeżym powietrzu, klubie fitness, siłowni czy w domu. Ważne, aby ruch był dopasowany do naszego trybu życia, możliwości, umiejętności, poziomu zaawansowania i celów treningowych.

Ćwiczenia na treningowym rowerze stacjonarnym

rower treningowy stacjonarnyDo najpopularniejszych maszyn jakie znaleźć możemy w każdej siłowni należą rowerki stacjonarne. Są to klasyczne sprzęty na których mogą trenować niemal wszyscy. Trening na takim urządzeniu możemy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, możliwości i celów. Możemy ćwiczyć na nim mając nawet nadwagę, ponieważ trening na rowerze nie obciąża stawów tak jak np. bieżnia elektryczna. Na rowerku mogą więc trenować wszyscy o różnym poziomie zaawansowania, wadze i wieku. Jest to świetny sprzęt nawet dla seniorów, którzy mogą w spokojny i delikatny sposób trenować ciało tak, aby jak najdłużej zachować je w doskonałej kondycji. Trening możemy progresować dzięki zmianom intensywności i długości treningu. Możemy również zmieniać opór dzięki czemu podkręcimy nieco intensywność treningową. Taki rower treningowy stacjonarny działa na wiele partii mięśniowych, pozwala spalić sporą ilość kalorii, poprawić kondycję, wydolność oraz wzmocnić nasze mięśnie. Trening na takim rowerku w szczególności poprawia nasze mięśnie brzucha oraz nóg. Należy wspomnieć iż jeśli nie mamy czasu na regularne uczęszczanie do siłowni lub klubu fitness aby pojeździć na rowerku a lubimy to robić warto zainwestować i kupić taki sprzęt do domu. Obecnie dostępne modele nie zajmują bardzo dużo miejsca. Warto pamiętać, aby zobaczyć wizualne efekty treningów powinniśmy jeździć na nim regularnie. Wystarczy 2 – 3 razy w tygodniu po 20 – 30 minut. Tyle na początek w zupełności wystarczy. Możemy wykonywać taki trening oglądając jednocześnie ulubiony serial lub program telewizyjny. Dodajmy do takiego treningu trening wzmacniający mięśnie lub trening siłowy. Wówczas możemy być pewni efektów. 

Dla osób początkujących, osób z nadwagą lub tych którzy lubią jeździć na rowerze i chcą podkręcić swój standardowy trening idealnie sprawdzi się rower treningowy. Trening na nim nie obciąża stawów więc jest bezpieczny nawet dla osób starszych. Regularne pedałowanie poprawia naszą kondycję, wydolność, spala kalorie, wzmacnia mięśnie nóg i brzucha oraz poprawia nasz humor i niweluje nagromadzony w ciągu dnia stres.