Przeróbkowy patent – szablony malarskie na meble

Nie możesz już patrzeć na swoje nudne meble, a pieniędzy jak na lekarstwo i zawsze ważniejsze wydatki? Remont odsuwa się w czasie, bo na myśl o wszystkich jego uciążliwościach cierpnie ci skóra i od razu się wszystkiego odechciewa? Brak pomysłu na niebanalne patenty dekoracyjne? Na szczęście jest proste rozwiązanie, żeby choć odrobinę zmniejszyć te bolączki i odświeżyć opatrzone cztery kąty.

Magia szablonów malarskich na meble

szablony malarskie na meblePomocą w zmienianiu wnętrz służą szablony malarskie na meble, czyli cienkie formy powycinane w fantazyjne wzory. Mogą być one foliowe, papierowe lub plastikowe, ale niezależnie od materiału, doskonale sprawdzają się w kontakcie z farbą. Najmniej praktyczne będą oczywiście te papierowe, które posłużą nam tylko jednorazowo, aczkolwiek ich dużym plusem jest to, że można je wykonać samemu. Posiadając odrobinę smykałki, można własnoręcznie powycinać wymarzone wzory w papierze. Nie jest to jednak koniecznością i ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na tego typu czasochłonne zajęcia, nie są skazani na nieinteresujące meble. W sklepach można obecnie znaleźć wiele różnych gotowych szablonów w ciekawych kształtach. Samo znalezienie tego wzoru, który wyróżni się i zaprzątnie naszą uwagę, może również zająć dobrą chwilkę, nie będzie to jednak czas stracony. Wybranie odpowiedniego wzoru jest tak naprawdę najważniejszym zadaniem, jeśli chcemy, aby nasze meble odzyskały dawny blask. Trzeba nie tylko wybrać coś, co wprawi nas w zachwyt, warto też pamiętać o praktycznej stronie odnawiania. Mebel z szufladami lub drzwiczkami będzie malować się nieco trudniej, warto więc wziąć to pod uwagę przy wybieraniu motywu dekoracyjnego. Istotne jest również to, że szablon można wykorzystywać w różnoraki sposób – nie musimy go wykorzystać w całości, można posłużyć się tylko wybraną jego częścią, dzięki czemu można skomponować dekor tak, aby w pełni oddawał nasze upodobania. Kiedy już dokonaliśmy wyboru, można przystąpić do malowania. Niezbędne do tego będą trzy rzeczy: odpowiednia farba, pędzel do stemplowania i taśma malarska. Taśmą przytwierdzamy szablon do powierzchni, pędzlem nabieramy małą ilość farby i dociskamy. Farba musi być gęsta (np. kredowa), żeby nie spływała i nie robiła zacieków. Dociskać należy z wyczuciem, ale bez obaw. W istocie nawet brak specjalnego pędzla do stemplowania nie jest przeszkodą – równie dobrze można użyć gąbki kuchennej. Ona także nada się do tapowania.

Skończona praca z pewnością pozytywnie zaskoczy nas uzyskanym efektem. Dzięki używaniu szablonów można wyczarować naprawdę fascynujące i sprawiające duże wrażenie dekoracje. Możemy być pewni, że wynik naszej pracy będzie zadowalający dla wszystkich domowników, zaskoczy również naszych gości i kto wie, może ich też zainspiruje do zmian?