Przyjemny sen a wybór pościeli satynowej

 

Sen to bardzo ważny czas dla każdego człowieka. To właśnie nocą nasz organizm odpoczywa, spowalniają procesy fizjologiczne i dochodzi do regeneracji. Aby jednak rano obudzić się wypoczętym i w pełni sił, należy przygotować sobie odpowiednie warunki do snu. Nie bez powodu mówi się przecież, że „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. Jest w tym powiedzeniu sporo prawdy.

Pościel z satyny bawełnianej – zalety

satynowa pościel andropolI wcale nie chodzi tu tylko i wyłącznie o to, by wywietrzyć pokój przed snem czy nie korzystać z urządzeń elektronicznych na chwilę przed zaśnięciem. Ważne jest również to, na jakim łóżku czy materacu śpimy oraz czym się przykrywamy. Wybierając pościel do łóżka trzeba najpierw zapytać samego siebie, jakie są nasze oczekiwania. Na pewno latem sprawdzi się pościel cienka, oddychająca, która będzie zapobiegać przegrzewaniu. Zimą z kolei lepiej postawić na pościel z grubszego materiału, która będzie zapewniać doskonałe warunki termoizolacyjne. Wiadomo, że pościel pościeli nierówna. W internecie czy w sklepach stacjonarnych mamy do wyboru całe mnóstwo produktów w zakresie cenowym od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za komplet. Komplet pościeli składa się zazwyczaj z dwóch poszewek na poduszkę oraz z poszewki na kołdrę. I tu trzeba dobrze dobrać rozmiar pościeli. Najpierw warto zmierzyć swoją kołdrę i poduszki, aby nie okazało się, że kupiona pościel jest za duża czy też za mała. Dobrym rozwiązaniem będzie satynowa pościel andropol, którą można kupić w wielu rozmiarach. Standardowym i najczęściej wybieranym rozmiarem pościeli jest 160 cm na 200 cm. Ważne jest to, by postawić na wysokiej jakości pościel, która została uszyta z dobrych gatunkowo materiałów. Zawsze trzeba sprawdzić, czy pościel przepuszcza powietrze. Wbrew pozorom jest to ważne, bo nasze ciało (przede wszystkim skóra) powinno nocą oddychać. Nie chodzi przecież o to, by całkowicie odizolować się od środowiska zewnętrznego, będąc pod kołdrą. Aby sen był przyjemny, nie powinniśmy się budzić nocą z powodu przegrzania czy odwrotnie – wychłodzenia. Wiele pościeli produkowanych jest obecnie z satyny bawełnianej. Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie satyny i bawełny.

Takie rozwiązanie zapewnia pościeli elastyczność. Przed zakupem zawsze trzeba sprawdzić, czy pościel jest elastyczna – jeśli jest, to pranie jej nie będzie stanowiło żadnego problemu, bo nawet po wymięciu, szybko wróci do swoich pierwotnych kształtów. Dzięki temu pościeli nie trzeba będzie prasować czy specjalnie rozwieszać tak, by materiał się nie zmiął w wielu miejscach.