Rodzaje przegród przemysłowych

Zaostrzenie przepisów BHP oraz prawa pracy, a także czysta kalkulacja zysków i strat wymusiła na przedsiębiorcach podjęcie kroków w stronę poprawy komfortu pracy. Już od wielu lat bardzo dobrym i ekonomicznym sposobem na sprostanie wymogom przepisów jest podział dużych przestrzeni magazynowych i produkcyjnych kurtynami przemysłowymi. Okazało się, że ten krok przynosi przedsiębiorcy korzyści w postaci podniesienia jakości i wydajności produkcji. To również oszczędność związana ze zmniejszeniem wydatków na ogrzewanie. Powszechnie stosowane kurtyny przemysłowe to przegrody paskowe oraz plandekowe.

Ekonomiczne kurtyny z PCV i poliestru

przegrody plandekoweWydatki związane z inwestycją w kurtyny przemysłowe sa  stosunkowo małe, a w zamian można uzyskać wiele korzyści. Kurtyny paskowe oraz przegrody plandekowe to przede wszystkim bariera termiczna zapobiegająca ruchom zimnego powietrza po przestrzeni hal. Pozwala to utrzymać odpowiednią temperaturę w miejscach pracy. W przypadku przegród plandekowych nie są one tak wszechstronnie funkcjonalne jak kurtyny paskowe jednak spełniają swoją funkcję bariery dla zimnego powietrza oraz tworzą zasłonę przed ciekawskim wzrokiem. Kurtyny plandekowe występują w różnych grubościach co ma związek z gęstością tkaniny poliestrowej. Trzeba pamiętać, że im cięższa plandeka tym mocniejsze musi być zawiesie z linek stalowych lub rur. Cięższe plandeki nie osiągają zbyt dużych rozmiarów za to można w nich umieszczać okienka i pasy z transparentnej folii. Kurtyny plandekowe produkowane są w dowolnych kolorach. Dużo bardziej funkcjonalne są przegrody paskowe z PCV przez, które łatwo jest przejść bez uciążliwego podnoszenia lub przesuwania. Zbudowane są one wytrzymałych pasów folii o różnej grubości, szerokości i długości dla spełnienia wymaganych parametrów. Zapewniają świetną izolację termiczną i akustyczną. Jest to również bariera dla zanieczyszczeń stałych w postaci pyłów oraz chroni przed przenikaniem szkodliwych oparów i natrętnych owadów. Kurtyny paskowe z folii PCV są oferowane przez producentów w wersjach bardzo specjalistycznych. Aby zapoznać się ze wszystkimi właściwościami i cechami nowoczesnych kurtyn warto odwiedzić strony internetowe producentów.

Kurtyny przemysłowe to obecnie podstawowy środek do efektywnej separacji przestrzeni produkcyjnych i magazynowych. Za ich pomocą można wydzielić przestrzenie o dowolnej powierzchni. Dokonuje się więc podziału na większe sektory produkcyjne i magazynowe o odmiennym charakterze. Służą też do wydzielenia miejsca pracy całych linii produkcyjnych oraz pojedynczych maszyn i urządzeń. Za ich pomocą tworzy się również komfortowe pojedyncze stanowiska pracy.