Skuteczny sok tahitian noni

 

Na pewno zauważyliśmy, że w ostatnim czasie na rynku pojawiło się naprawdę dużo preparatów, których zadaniem jest wspieranie funkcjonowania naszego organizmu, a także pomoc w różnego rodzaju schorzeniach. Przechodziliśmy przez fazy popularności preparatów konopnych, z czystkiem, a także z innymi roślinami, których związki aktywne miały sprawić, że będziemy piękni, młodzi i zdrowi przez długi czas. Niestety, rośliny te zazwyczaj nie miały żadnych badań naukowych, w związku z czym nikt nie potwierdził ich leczniczych właściwości.

Czym właściwie jest sok tahitian noni?

tahitian noni – sok z morwyInaczej wygląda sytuacja z cenioną przez Polinezyjczyków rośliną, a mianowicie z morwą indyjską. Niedawno na rynku pojawiły się preparaty, które w swoim składzie zawierają owoce morwy indyjskiej. Popularnością cieszy się tahitian noni – sok z morwy indyjskiej, który ma mieć nieocenione właściwości korzystne dla naszego zdrowia. Przyznać trzeba, że jest to jeden z nielicznych produktów, który faktycznie posiada badania naukowe. Okazuje się, że potwierdzają one korzystne właściwości owoców noni. Przede wszystkim badania te potwierdziły silne właściwości antynowotworowe przetworów z owoców noni, a zwłaszcza soku. Jego regularne stosowanie nie tylko przyczynia się do zmniejszenia rozwoju komórek nowotworowych, ale także zredukowania prawdopodobieństwa powstawania przerzutów, jeśli choroba nowotworowa zdążyła nas zaatakować. Warto wiedzieć, że owoce noni to nie tylko remedium na raka, ale także na choroby układu krążenia. Sok z noni doskonale nadaje się do regulowania poziomu lipidów w naszym organizmie. Powoduje on wzrost frakcji HDL, czyli dobrego cholesterolu w naszym organizmie, a zmniejsza ilość LDL, czyli złego cholesterolu. Dzięki temu zapobiega powstawaniu blaszki miażdżycowej. Warto wiedzieć, że owoce noni wykazują również działanie przeciwbólowe. Są więc polecane osobom, które borykają się ze stanami zapalnymi kości i stawów, a także rwą kulszową. Ogromna ilość antyoksydantów i silne działanie przeciwbakteryjne sprawia, że sok z owoców noni jest szczególnie wykorzystywany w infekcjach przewodu pokarmowego, a także zapaleniach w obrębie jamy ustnej.

Na uwagę zasługuje fakt, że owoce noni zawierają tak wiele silnych składników leczniczych, że określono dawkę maksymalną czystego soku, jaką możemy dziennie przyjąć. Wynosi one czterdzieści mililitrów, przy czym zdecydowanie niższa jest dla dzieci, jak i osób starszych. Musimy jednak wiedzieć, że mimo tego sok tahitian noni polecany jest właśnie tym grupom wiekowym i z chęcią rodziny wręczają swoim bliskim oryginalne soki wytwarzane z morwy indyjskiej. Niewątpliwie jest to doskonały prezent!