Waporyzator przenośny czy stacjonarny?

Od jakiegoś czasu waporyzacja cieszy się ogromną popularnością i z powodzeniem wypiera tradycyjne palenie. Dlaczego? Nie bez powodu. Przede wszystkim jest zdecydowanie zdrowsza. Nie od dziś wiadomo, że palenie ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Zatruwanie dróg oddechowych szkodliwymi substancjami powstającymi podczas spalania nawet najzdrowszej mieszanki ziół, nie przynosi nam korzyści. Waporyzacja natomiast daje nam możliwość uniknięcia tego zjawiska i czerpania zdrowej przyjemności z inhalacji.

Wybieramy waporyzator do własnych potrzeb

jaki waporyzator kupićNa czym polega zjawisko waporyzacji? Na podgrzaniu mieszanki ziołowej do wymaganej temperatury, w której substancje czynne są odparowywane, a dzięki temu mogą być bezpiecznie przez nas wdychane. Temperatura tego procesu jest znacznie niższa, niż w wypadku spalania i to właśnie czyni waporyzację zdrowszą. Nie musimy już narażać naszych płuc na truciznę. Kolejną zaletą waporyzacji jest zdecydowanie lepszy smak i zapach ulubionej mieszanki ziół, niż podczas jej palenia. Każdy, kto choć raz miał okazję spróbować takiej inhalacji, z pewnością potwierdzi, że towarzyszący temu smak i zapach wydają się być bardziej wyraziste. Zatem doznania zmysłowe również przemawiają na plus waporyzacji. Co w takim razie będzie nam potrzebne? Przede wszystkim ulubiony susz. Konieczne jest także specjalne urządzenie, zwane waporyzatorem. Urządzenie to, wykorzystując zjawisko konwekcji lub kondukcji, pozwala nam w zdrowy sposób cieszyć się zdrowotnymi właściwościami naszych ziół. Jaki waporyzator kupić? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji oraz stylu życia. Na to, jaki waporyzator kupić, niebagatelny wpływ będzie miała nasza aktywność na co dzień. Jeśli mamy zamiar używać urządzenia jedynie w warunkach domowych, postawmy na model stacjonarny. Jest on zdecydowanie większy, niż przenośny i zasilany jest energią elektryczną, dlatego działa jedynie podłączony do źródła prądu. Cechuje się natomiast doskonałą wydajnością. Jeśli natomiast należymy do osób aktywnych i chcemy mieć urządzenie zawsze przy sobie, najlepszy będzie model przenośny. Można zabrać go ze sobą wszędzie, dzięki niewielkim rozmiarom (przypomina wyglądem elektrycznego papierosa), jest dyskretny, nie rzuca się w oczy, nie wzbudza zdziwienia przechodniów. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to regularne ładowanie baterii. Najlepiej też mieć w zanadrzu zapasową baterię, co uchroni nas od przykrych niespodzianek.

Niezależnie od tego, jaki model waporyzatora wybierzemy, postawmy na jakość urządzenia. Modele z niższej półki cenowej lub tzw. „no name” mogą okazać się pozorną oszczędnością. Materiały, z jakich wykonane są tańsze modele mogą nie być wystarczająco odporne na wysoką temperaturę, jaka w nich panuje, a to może spowodować uwalnianie szkodliwych oparów metali ciężkich, które nie będą obojętne dla naszego zdrowia. Warto zatem zainwestować kilka złotych więcej i zyskać bezpieczeństwo użytkowania.