Wybór kosiarki ogrodowej

Posiadacze domów z ogrodem bardzo często zastanawiają się nad tym, jaka kosiarka sprawdzi się w ich przypadku najlepiej. W sklepach ze sprzętem kupić można wiele różnych modeli, które różnią się od siebie zarówno wyglądem, sposobem działania, jak i zasilaniem. Ostateczna decyzja zależy zazwyczaj od tego, jaką powierzchnię i układ terenu ma konkretny ogród. Właściciele tych największych zazwyczaj decydują się na kosiarki w formie traktorków, które są szybkie i wygodne w użyciu. Ich zakup wiąże się jednak z wyższymi kosztami niż w przypadku kosiarek tradycyjnych.

Kosiarki w dużych ogrodach

kosiarki do trawy traktorkiDuży ogród daje wiele możliwości, pamiętać jednak trzeba również o tym, że jego posiadanie wiąże się z obowiązkami i większym nakładem pracy. Przede wszystkim wielu właścicieli nadal preferuje przystrzyżone trawniki. Dlatego kupno kosiarki, która nadawać się będzie do koszenia dużych powierzchni, jest niezbędne. Bardzo dobrze w takim przypadku sprawdzają się większe maszyny. Zaliczyć do nich można kosiarki do trawy traktorki, na których należy siedzieć. W ten sposób oszczędza się czas, ponieważ kosiarka tak rozwija dużą prędkość przy zachowaniu dokładności. Koszenie jest też bardzo łatwe i komfortowe dla użytkownika, a pojemnik zbierający trawę na tyle duży, że nie trzeba go opróżniać co kilka chwil. Ten rodzaj urządzeń zasilany jest najczęściej benzyną, jednak rosnące zainteresowanie maszynami elektrycznymi sprawia, że dostępne są także kosiarki akumulatorowe. Kupno jednego z urządzeń popularnych marek wiąże się z dużymi wydatkami, które zazwyczaj sięgają kilku tysięcy złotych. Oczywiście można też zastosować bardziej tradycyjne kosiarki. Do wyboru są zasilane paliwem i elektrycznie. Ten drugi rodzaj dzieli się natomiast na kosiarki z kablem i samobieżne. Spalinowe odznaczają się dużą mocą i nie mają kabla, na który trzeba uważać podczas koszenia. Elektryczne nie wymagają dokupowania paliwa, jednak przewód zasilający ogranicza ich zasięg. Maszyny samobieżne natomiast posiadają akumulatory, jednak nie mają pojemników na skoszoną trawę, należy więc później zebrać ją w inny sposób. 

Wybór kosiarki uwarunkowany jest nie tylko funduszami, ale również wielkością ogrodu. Właściciele posesji o dużej powierzchni coraz częściej sięgają po kosiarki w formie traktorków. Zapewniają one wygodę podczas koszenia, ich zakup jest jednak dużo droższy niż tradycyjnych maszyn. Te natomiast dzielą się na zasilane paliwem i energią elektryczną. Mimo niższych cen nie są wybierane już tak chętnie, ze względu na ograniczenia, taki jak konieczność częstego dolewania paliwa, kabel ograniczający zasięg, a także brak pojemnika na skoszoną trawę.