Wybór żelowych wkładek do obuwia

Każdego dnia sporo czasu spędzam na nogach, ponieważ wymaga tego ode mnie moja praca. Prowadzę również bardzo aktywny tryb życia, w wolnych chwilach biegam oraz jeżdżę na rowerze. Niestety ostatnio zauważyłem, że po dłuższym oraz bardziej wymagającym wysiłku zaczynają mnie boleć kolana oraz stopy. Znajomi poradzili mi, abym kupił sobie specjalistyczne wkładki do butów. Trochę poszperałem na ten temat i postanowiłem skorzystać z ich rady.

Efekty stosowania żelowych wkładek

funkcjonalne wkładki żeloweDowiedziałem się, że odpowiednie dbanie o stopy podczas wysiłku jest bardzo ważne, ponieważ ma to wpływ m.in. na naszą postawę ciała. To właśnie stopy jako pierwsze przyjmują wszelkie wstrząsy, jakie towarzyszą chodzeniu czy bieganiu. Ciężar naszego ciała opiera się na nich. Warto więc zadbać o to, aby był on równomiernie rozłożony na każdy fragment stopy. Mogą w tym bardzo pomóc funkcjonalne wkładki żelowe – właśnie takie postanowiłem przetestować. Mają one działać jak amortyzator, pochłaniając w dużym stopniu wstrząsy. Ich kształt jest tak wyprofilowany, aby cały czas zapewniać odpowiednie ułożenie stopy w bucie. Wybrałem więc odpowiedni rozmiar i dokonałem zamówienia. Wkładki okazały się być bardzo przyjemne w dotyku. Włożyłem je do swojego sportowego obuwia, w miejsce zwyczajnych wkładek. Na samym początku czułem się nieco dziwnie, bo te wkładki nie są całkiem płaskie – są w niektórych miejscach nieco grubsze, aby dopasować się do stopy oraz zapobiegać płaskostopiu. Szybko się jednak do nich przyzwyczaiłem, ponieważ okazało się, że buty dzięki nim stały się o wiele bardziej wygodne. Minęło już trochę czasu od tego zakupu, a ja zauważyłem jego pozytywne skutki. Przestały mnie boleć kolana oraz stopy, nawet po stosunkowo długich treningach. Nie wiedziałem, że odpowiednia amortyzacja wstrząsów, na jakie narażone są nasze stopy jest aż tak ważna. Dzięki takim wkładkom ciężar ciała jest odpowiednio rozłożony na każdy fragment stopy, dzięki czemu nie odczuwam już zmęczenia stóp ani dyskomfortu po dłuższym czasie noszenia butów.

Żelowe wkładki uczyniły moje buty jeszcze wygodniejszymi. Cieszę się z tego zakupu, ponieważ dzięki niemu przestały mnie boleć kolana oraz stopy. Podparcie łuku stopy wykonane z twardszego żelu sprawia, że stopa przez cały czas jest odpowiednio ułożona. Takie wkładki doskonale nadają się zarówno na co dzień, jak również do stosowania podczas treningów. Dużą zaletą materiału, z jakiego wykonane są takie wkładki jest to, że nie odkształca się, nawet po dłuższym czasie. Dzięki temu mogę się cieszyć wysokim poziomem komfortu.