Wypoczynek w miejscowości Powidz

Nadjeziorne miejscowości z rozległymi i bardzo pięknymi plażami przyciągają co roku tłumy wczasowiczów. Ich atutami są przede wszystkim niskie ceny komfortowego spędzania wolnego czasu i dzięki temu stają się najlepszą alternatywą dla nadmorskich miejscowości, które pomimo swoich uroków są jednak bardzo drogie. W województwie wielkopolskim istnieje wiele takich zakątków, jednym z nich jest miejscowość Powidz, wraz z przylegającym do niego jeziorem.

Pokój 3 osobowy w Powidzu

pokoje 3 osobowe w PowidzuPowidz to nieduża miejscowość, jednak posiada pewien atut, który przyciąga do niej mnóstwo osób. Znajduje się tam bardzo piękne jezioro słynące z czystej i klarownej wody. Do tego Powidz posiada także liczne plaże piaskowe i odpowiednią infrastrukturę do zapewnienia turystom niezapomnianych atrakcji. Miasto od czasów kiedy zaczęto wykorzystywać jego położenie do wypoczynku bardzo się w tym kierunku rozwinęło i obecnie stanowi jeden z lepszych punktów wypadowych na eskapady turystyczne. Liczne lokale i bardzo rozwinięta baza noclegowa to same atuty. Do tego dochodzi przystępna cena, której nie uświadczymy nad morzem. Wynajmując pokoje 3 osobowe w Powidzu nie zapłacimy z reguły więcej niż kilkadziesiąt złotych za osobę za noc. Podobnie jest w przypadku jedynek lub dwójek, i to w całkiem niezłych hotelach i ośrodkach turystycznych. Jest to kilka razy mniej niż nad morzem. Z reguły z tego typu miejsc korzysta lokalna społeczność, jednak ze względu na atrakcyjne ceny to również turyści z dalszych regionów chętnie się tutaj wybierają. Jezioro, nad którym spędza się miło czas jest bardzo rozległe i służy nie tylko do pływania, ale także do żeglowania i sportów motorowodnych. Na przystani jest zakotwiczonych sporo jachtów, a opłaty portowe nie są wielkie. Większość to łodzie prywatne, jednak także w tym miejscu można wyczarterować jacht od firm, które prowadzą tego typu działalność. To dobra możliwość, zwłaszcza że transport łodzi jest z reguły dość kłopotliwy i trzeba posiadać odpowiedni sprzęt, służący do transportu łodzi na duże odległości.

Obiekty noclegowe w Powidzu posiadają różny standard, który przejawia się w postaci różnych stawek cenowych, jednak właściciele tych obiektów bardzo przykładają się do jakości swoich usług i nawet w najtańszych lokalach możemy liczyć na komfortowe warunki i dość bogate wyposażenie. Od lat zresztą wiele rodzin korzysta z usług tego miejsca i wypowiada się pozytywnie o czasie spędzonym tutaj, a także o pokojach hotelowych i innych obiektach dostępnych dla gości.