Wytrzymała szafa do długiej broni

Wyposażenie magazynu broni było jednym z priorytetów na każdym przejmowanym przez nas obiekcie i tym razem było dokładnie tak samo, gdyż przejęty magazyn broni był w opłakanym stanie i wymagał gruntownego remontu i doposażenia. Jednak nowy obiekt miał stać się centrum regionalnym, więc wymagał o wiele lepszego wyposażenia niż zazwyczaj, zwłaszcza że miały w nim stacjonować drużyny szybkiego reagowania, które dysponowały lepszym sprzętem niż standardowe patrole mobilne.

Szafy do broni długiej z certyfikatem bezpieczeństwa

szafa na brońNowoczesne wyposażenie i uzbrojenie wymagało lepszych zabezpieczeń niż te, które wymagane były do składowania podstawowego arsenału, więc tym razem musieliśmy zaopatrzyć się w najnowocześniejsze i najlepsze egzemplarze szaf w dużych ilościach. Standardowa szafa na broń o ustawowych wymiarach mieściła do czterech sztuk długiej broni, a nam potrzebnych było takich szaf wystarczająco dużo, by móc w nich pomieścić całe uzbrojenie używane przez drużyny patroli. Szafy spełniające nasze wymagania były dostępne wyłącznie u producentów i w najbardziej renomowanych sklepach zajmujących się zabezpieczeniami, w zależności od rodzaju i typu użytych zabezpieczeń mogły one osiągać dość znaczne ceny, jednak w większości przypadków ich zalety były dobrym wyznacznikiem owych cen. Wszystkie certyfikowane szafy, służące do składowania broni były całkowicie ogniotrwałe i wodoodporne, chroniąc zawartość przed szkodliwym wpływem wilgoci, ale również zabezpieczając w trakcie pożaru czy wystawienia na otwarty ogień. Szafy były również całkowicie odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarówno te spowodowane narzędziami ręcznymi jak i elektrycznymi, jak również palnikami acetylenowymi. Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem był zamek szyfrowy, gdyż był on najwygodniejszy i pozwalał na szybki dostęp do zawartości w razie nagłego wezwania i konieczności uzbrojenia drużyny.

Bardziej zaawansowane urządzenia były wyposażane w elektroniczne zabezpieczenia, takie jak systemy rozpoznawania twarzy czy odcisków palców, w najbardziej nowoczesnych szafach posiadających najwyższe poziomy bezpieczeństwa. Takowe były jednak przeznaczone do obiektów o wyższym poziomie bezpieczeństwa niż nasz, więc mogliśmy bez większego problemu użyć szaf z dość prostymi i często spotykanymi zabezpieczeniami szyfrowymi, których zamek był połączony z systemem alarmowym budynku. W razie prób nieupoważnionego otwarcia szafy, ochrona obiektu była natychmiast alarmowana o fakcie, podobnie jak najbliższy posterunek policji.